Tzv. generace buřičů II
15 úloh | Typ cvičení Kvíz / test | Obtížnost Střední škola
Spustit kvíz Zobrazit nejlepších 10 Začít od začátku
1. Kdo bývá označován za nespoutaného bohéma a neklidného tuláka?
2. Jaké básnické figury se objevují v uvedené textové ukázce z díla Po nás potopa? Má milá rozmilá, neplakej! Život už není jinakej. Dnes buďme ještě veseli na naší bílé posteli! Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví. Zejtra si lehneme do rakví.
3. Které dílo NEní v souladu s charakteristikou?
4. Kdo je autorem všech děl z předchozí úlohy?
5. Kdo býval nazýván rytířem chiméry?
6. Jaké bylo občanské jméno Karla Tomana?
7. Poznej autora a dílo. Román o tělesném a citovém dospívání mladé dívky, který popisuje i první milostné zážitky. Kniha dále žaluje válku, jako entitu, která krade ženám milence a manželi v jedné osobě, a tak ničí život.
8. Jaká informace NEní v souladu se sbírkou Kniha lesů, vod a strání?
9. Jaký měsíc je popisován v básni Karla Tomana? Šla do Betléma rovná cesta, zářila hvězda, všechno bylo prosté. A za nábožných písní sny otců našich věčně putovaly po starém mostě
10. Kdo je autorem uvedeného poetického textu? Mám za přátele marnotratné muže. Z nás každý rád svou hřivnu zakopá. My do svých vlasů vplétáme si růže, a po nás – –! což – ať přijde potopa!
11. Která kniha NEpatří mezi Šrámkova dramata?
12. Které dílo Stanislava Kostky Neumanna je charakteristické okouzlením moderní civilizací a jejími technickými vymoženostmi?
13. Který básník byl obviněn z vlastizrady?
14. Který básník se inspiroval saskou středověkou pověstí z prostředí města Hameln?
15. Kdo je autorem uvedeného textu? Chtěl bych tě potkati v lukách. Šel bych ti vstříc. A až bys mi odešla, ach, zvečera již, bys na mne nemyslila víc, jen na prosebný a děkovný můj hlas, jako bych jen splavem byl, který v lukách krásně zpívat slyšelas...